Jak płacić kartą przez internet? To proste!

20 kwietnia, 2022

Jak podaje Izba Gospodarki Elektronicznej, w 2020 roku aż 50 proc. Polaków robiło zakupy przez internet. W 47 proc. przypadków respondenci dokonywali płatności online, przy czym najbardziej popularne były takie metody, jak Przelewy24 (35 proc.), BLIK (26 proc.), a także przelewy tradycyjne (22 proc.). Nie ma wątpliwości, że płatności online są bardzo wygodne. Takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko w przypadku zakupów, ale też podczas korzystania z różnego rodzaju usług. Jeśli i Ty chcesz cieszyć się wygodą podczas zakupów, koniecznie sprawdź, jak płacić kartą przez internet.

Kiedy warto zdecydować się na płatność kartą przez internet?

 

Powyższe statystyki nie pozostawiają wątpliwości – dokonywanie płatności online jest coraz chętniej wykorzystywanych rozwiązaniem. Jednocześnie zmniejsza się liczba osób, które decydują się na tradycyjne płatności, na przykład płacenie gotówką lub dokonywanie przelewu w placówce pocztowej.

 

Tak naprawdę płatności online to rozwiązanie, które jest odpowiednie dla wszystkich. Wystarczy bowiem dostęp do laptopa lub innego urządzenia, a płatności można dokonać bez wychodzenia z domu. Nie bez powodu to w czasie pandemii koronawirusa wiele osób zaczęło zastanawiać się, jak płacić kartą przez internet. Jeśli dotychczas nie korzystałeś z tej metody płatności, koniecznie dowiedz się, jak to zrobić – tym bardziej, że w kolejnym latach płatności przez internet będą coraz częściej wykorzystywane.

Jak płacić kartą przez internet?

 

Choć zakupy online są obecnie bardzo popularne, wiele osób nadal nie decyduje się na dokonywanie płatności przez internet. Oczywiście zawsze można skorzystać z opcji płatności za pobraniem – przynajmniej w przypadku zakupów – jednak często przesyłka taka jest o wiele droższa. Nie zawsze też jest taka możliwość, na przykład w przypadku opłacania dostępu do serwisów streamingowych, zakupu biletów czy korzystania z usług kantorów online.

 

Poniżej znajdziesz prostą instrukcję, z której dowiesz się, jak płacić kartą przez internet krok po kroku. 

 

  1. Po dokonaniu zakupów lub wyboru usługi, z której chcesz skorzystać, przejdź do płatności.
  2. Przygotuj kartę, przy pomocy której dokonasz płatności.
  3. Wybierz opcję „Płatność kartą”.
  4. Określ, jakiej karty użyjesz – Visa czy Mastercard. Informację tę znajdziesz na swojej karcie płatniczej.
  5. Uzupełnij dane karty – numer karty, datę ważny i kod CVC lub CVV. Jest to trzycyfrowy kod, który znajduje się na rewersie karty.
  6. Zatwierdź przelew, a następnie potwierdź płatność. Możesz to zrobić przez aplikację mobilną lub przez kod SMS – w zależności od tego, jaki sposób potwierdzania płatności internetowych wybrałeś. Informację na ten temat możesz znaleźć po zalogowaniu się do swojego konta lub do aplikacji bankowej.

 

Jak widać, jest to naprawdę proste. Oczywiście poszczególne kroki zależą od tego, gdzie dokładnie dokonujesz płatności – najczęściej jednak etapy są do siebie bardzo podobne w każdym sklepie internetowym.

Płatności cykliczne to wygodne rozwiązanie

 

Jeżeli regularnie korzystasz z serwisów streamingowych lub innych usług, możesz zdecydować się na płatności cykliczne. W tym wystarczy podać dane swojej karty – opisane w kroku Jak płacić kartą przez internet – i wyrazić zgodę na to, aby dana firma pobierała daną kwotę miesięcznie. Może to być na przykład abonament w wysokości 25 zł – kwota ta co miesiąc zostanie pobrana z Twojego konta. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo wygodne, nie musisz bowiem pamiętać o płatnościach, ale też w pełni bezpieczne. No właśnie, a skoro o tym mowa…

Czy płacenie kartą przez internet jest bezpieczne?

 

Wiele osób zastanawia się, jak płacić kartą przez internet, jednak ostatecznie nie decyduje się na tę formę płatności. Powodem z reguły jest obawa przed tym, czy taka metoda płatności jest bezpieczna – w końcu trzeba podać dane swojej karty. W większości przypadków płacenie kartą przez internet jest całkowicie bezpieczne. Firmy starają się w jak najwyższym stopniu dbać o bezpieczeństwo klientów, wykorzystując różnego rodzaju nowoczesne technologie, zabezpieczające wszelkie metody płatności. Co istotne, o bezpieczeństwo dbają również banki.

 

Oczywiście w każdym przypadku przed dokonaniem płatności należy upewnić się, czy dana strona jest bezpieczna. Jeśli jest to mniej popularny sklep, warto sprawdzić opinie na jego temat, a w przypadku obaw można skorzystać z innej metody płatności. W przypadku szybkich płatności online czy płatności BLIK nie trzeba podawać danych karty.

 

Warto także zwracać uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa. Wiele osób decyduje się także na założenie oddzielnej karty do dokonywania płatności online. To dobre rozwiązanie – nie trzeba korzystać z karty przypisanej do konta, na którym znajduje się więcej środków. Dobrze jest również zachowywać maile otrzymane od sprzedawcy, a także dowód zakupu.

 

Obecnie jednak płatności online są bardzo popularne i firmom zależy na tym, aby były one bezpieczne. Zachowując podstawową ostrożność, nie trzeba w zbyt dużym stopniu obawiać się utraty środków z konta.

Jak płacić kartą przez internet – podsumowanie

 

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak płacić kartą przez internet, jest naprawdę prosta. Nie ma wątpliwości co do tego, że dokonywanie płatności online jest bardzo wygodnym, a przy tym bezpiecznym rozwiązaniem – nie trzeba wychodzić z domu czy nosić ze sobą gotówki. Jeśli nadal nie korzystałeś z tej metody płatności, to najwyższy czas, aby to zmienić!

Nasi dostawcy wymiany walut:

kantor walutomat to najpopularniejszy i największy serwis wymiany walut  z kursami euro, kursem dolara, kursem franka, kursem funta i kursami innych walut
kantor amronet to bezpieczna platforma do wymiany walut  dostepna na alertwalutowy.p
kantor internetowykantor to pierwszy w Polsce kantor umożliwiający bezpieczną, tanią i szybką wymianę EUR, CHF, GBP, USD przez internet
kantor lider-walut to serwis wymiany walut dla użytkowników indywidualnych, dostepny na alertwalutowy.pl
kantor trejdoo to nowoczesna platforma umożliwiająca wymianę walut online dostepna na alertwalutowy.pl
kantor xkantor to  wygodna i szybka wymiana walut online przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu dostepna na alertwalutowy.pl
Firma kantor.pl to uniwersalne, bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o wymienianie walut. Warto tutaj zwrócić uwagę na szereg zalet.