Czy warto zamienić złotówki na dolary?

12 października, 2022

Udało Ci się zgromadzić trochę oszczędności, jednak obawiasz się, że – z powodu inflacji – pieniądze te szybko stracą na wartości? Właśnie dlatego zastanawiasz się nad zakupem obcych walut? Sprawdź, czy warto zamienić złotówki na dolary.

Oszczędzanie w obcych walutach to naprawdę dobry pomysł

Zakup obcych walut to rozwiązanie dla osób, które chcą chronić swoje oszczędności. Takie rozwiązanie jest sposobem na ochronę pieniędzy przed inflacją, a tym samym – przed spadkiem wartości. Obecnie w Polsce mamy do czynienia z bardzo wysoką inflacją, w związku z czym coraz więcej osób decyduje się na trzymanie swoich oszczędności w obcych walutach.

Jednocześnie jest to sposób na zapewnienie swoim pieniądzom ochrony przed potencjalnym kryzysem finansowym. Decydując się na trzymanie oszczędności w obcych walutach, zabezpiecza się je przed spadkiem wartości. Nie jest tajemnicą, że stabilne waluty są mniej narażone na różnego typu wahania, niż takie waluty, jak złotówki.

Czy warto zamienić złotówki na dolary?

Dolar amerykański uchodzi za najsilniejszą walutę na świecie. Jest on w najmniejszych stopniu narażony na różnego typu wahania, spowodowane wydarzeniami na świecie. Jest to jeden z powodów, dlaczego dolar stanowi największą część rezerw stałych banków centralnych wielu krajów na całym świecie. Obecnie udział dolara w globalnych rezerwach wynosi aż 59,5%.

W związku z powyższym warto rozważyć zamianę złotówki na dolary. Osoby, które chcą trzymać oszczędności w innych walutach niż złotówki, w pierwszej kolejności powinny pomyśleć właśnie o dolarach amerykańskich. Oczywiście jest to sposób nie tyle na zarobienie na swoich oszczędnościach, ile na uchronienie ich przed inflacją i spadkiem wartości. Trzymanie części oszczędności w dolarach może być obecnie bardzo skuteczną metodą na zapewnienie swoim oszczędnościom ochrony.

Inne waluty, które warto kupić w czasach inflacji

Odpowiedź na pytanie, czy w pewnych sytuacjach warto zamienić złotówki na dolary, brzmi: tak. Z pewnością nie jest to jednak jedyna waluta, w której warto oszczędzać. Za bardzo stabilną walutę uważane jest także euro. Co prawda udział euro w globalnych rezerwach wynosi 20%, czyli o wiele mniej niż w przypadku dolara, jednak nadal wielu inwestorów decyduje się na kupowanie euro. Inne stabilne waluty to między innymi jeny japońskie, korony norweskie czy też franki szwajcarskie – z pewnością jednak są one w większym stopniu narażone na wahania, aniżeli dolary amerykańskie.

Znajdź najlepszą ofertę wymiany walut!

Osoby, które chcą zamienić złotówki na dolary, powinny postarać się znaleźć jak najlepszą ofertę wymiany walut. W tym celu warto skorzystać z porównywarki kantorów internetowych.

Jest to proste i nowoczesne narzędzie, dzięki któremu w kilka chwil można poznać oferty różnych kantorów internetowych, a następnie wybrać tę, która jest najbardziej korzystna. Przy wymianie sporej części środków, dobra oferta kantoru może pozwolić na spore oszczędności, więc zdecydowanie warto przeznaczyć chwilę na jej znalezienie.

Jak wiadomo, oferty kantorów różnią się, jeśli chodzi o dodatkowe opłaty, na przykład pobierane prowizje. Im tańsza wymiana walut, tym więcej dolarów amerykańskich można kupić! Dodatkowo korzystanie z kantorów internetowych pozwala na sporą oszczędność czasu. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu, aby dokonać porównania. Nic dziwnego, że kantory internetowe cieszą się coraz większą popularnością – szczególnie wśród osób, które chcą oszczędzać w obcych walutach, np. w dolarach amerykańskich.

Czy warto zamienić złotówki na dolary – podsumowanie

Znasz już odpowiedź na pytanie, czy warto zamienić złotówki na dolary. Zdecydowanie jest to w pewnych okolicznościach świetna metoda na ulokowanie części swoich oszczędności. Dolary są walutą stabilną, dzięki czemu pozwalają na ochronę zgromadzonych w ramach oszczędności środków przed inflacją i spadkiem wartości. Decydując się na zamianę złotówek na dolary, warto znaleźć najlepszą ofertę wymiany walut – a najkorzystniejsze ceny z pewnością mogą zaoferować kantory internetowe.

Nasi dostawcy wymiany walut:

kantor walutomat to najpopularniejszy i największy serwis wymiany walut  z kursami euro, kursem dolara, kursem franka, kursem funta i kursami innych walut
kantor amronet to bezpieczna platforma do wymiany walut  dostepna na alertwalutowy.p
kantor internetowykantor to pierwszy w Polsce kantor umożliwiający bezpieczną, tanią i szybką wymianę EUR, CHF, GBP, USD przez internet
kantor lider-walut to serwis wymiany walut dla użytkowników indywidualnych, dostepny na alertwalutowy.pl
kantor trejdoo to nowoczesna platforma umożliwiająca wymianę walut online dostepna na alertwalutowy.pl
kantor xkantor to  wygodna i szybka wymiana walut online przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu dostepna na alertwalutowy.pl
Firma kantor.pl to uniwersalne, bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o wymienianie walut. Warto tutaj zwrócić uwagę na szereg zalet.