W alertwalutowy.pl znajdziesz tylko sprawdzonych dostawców usług wymiany walut

Niezależnie od tego, z jakiego powodu wymienia się walutę, warto to zrobić po najkorzystniejszym kursie.
W e-kantorach możemy wymieniać pieniądze bardziej opłacalnie w stosunku do banków i kantorów stacjonarnych ze względu na stosowanie niższych marży, a sam proces wymiany jest szybki, wygodny i przede wszystkim bezpieczny.

 

Walutomat.pl

Walutomat jest to polski społecznościowy systemem wymiany walut pomiędzy użytkownikami, któremu zaufało już ponad 300 tys. użytkowników. Jego operatorem jest firma Currency One. Serwis powstał w listopadzie 2009 roku, a jednym z głównych założeń portalu była oszczędność dla użytkownika poprzez ominięcie pośrednictwa banków oraz kantorów w celu uniknięcia tzw. spreadu.

Jedyny koszt wymiany waluty w Walutomacie to prowizja od zrealizowanego zlecenia wymiany, która wynosi od 0,06% do 0,2% wartości wymiany. Jest ona automatycznie odejmowana od kwoty uzyskanej po wymianie i zaokrąglana w górę do najbliższej 0,01 jednostki waluty. Ponadto przelewy w największych bankach w Polsce zarówno z jak i do Walutomatu są całkowicie darmowe, podobnie jak wszystkie wypłaty w złotówkach bez względu na bank.

Amronet.pl

Amronet.pl to platforma wymiany walut online istniejąca od 2012 roku. Właścicielem serwisu jest spółka Payholding Sp. z o.o., która jest największą grupą serwisów internetowych do wymiany walut online w Polsce.

Amronet.pl umożliwia dokonywanie wymiany walut bez ponoszenia kosztów spreadów oraz łączy w sobie kantor internetowy i serwis społecznościowy wymiany walut w jednym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu jej klienci mogą zdecydować się zarówno na wymianę po kursie ustalanym przez portal jak i na transakcje między użytkownikami.

Jest to propozycja skierowana między innymi do przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na międzynarodowych rynkach, doosób posiadających kredyty hipoteczne w obcej walucie oraz podróżujących i pracujących za granicą, którzy posiadają konto walutowe w Polsce.

Amronet pobiera 0,25% prowizji tytułem pośrednictwa, a kwota ta jest naliczana od wartości kwoty, którą użytkownik przewalutował. W zależności od generowanego obrotu w ciągu miesiąca prowizja może być jednak niższa niż 0,25%. W amronet.pl przelewy do banków zintegrowanych z platformą są całkowicie bezpłatne podobnie jak wpłaty i wypłaty w PLN.

 
 

Internetowykantor.pl

Internetowykantor.pl to pierwszy w Polsce kantor umożliwiający bezpieczną, tanią i szybką wymianę walut przez Internet, któremu od 2010 roku zaufało ponad 297 tys. klientów. Podobnie jak w przypadku walutomatu jego operatorem jest grupa Currency One.

Internetowykantor pozwala na wymianę walut po bardzo korzystnych kursach, gwarantuje szybką i bezpieczną transakcję oraz bardzo sprawną obsługę klienta, dzięki wsparciu Biura Obsługi Klienta. 90% transakcji jest realizowanych w 15 minut, a w przypadku regularnych lub dużych wymian można negocjować ceny kursów.

W 9 na 10 klientów w internetowykantor.pl podczas wymiany nie ponosi żadnych dodatkowych opłat, wszystko zależy od waluty wymiany, kierunku jej wysyłania oraz operatora bankowego.

 

Xkantor.com

Xkantor.com to FinTech umożliwiający swoim użytkownikom komfortową i bezpieczną wymianę walut, który ściśle współpracuje z grupą Payholding Sp. z o.o. będącą innowatorem technologii systemów giełdowych służących do obsługi wszelkiego rodzaju transakcji.

Xkantor.com korzysta z pełni zautomatyzowanego systemu informatycznego, który w czasie rzeczywistym paruje przeciwstawne strony transakcji oraz wspomaga proces obsługi klienta i jego transakcji, dając pewność poprawności działania systemu.

Wszystkie transakcje zawierane przez Xkantor.com są całkowicie transparentne, a pobierana prowizja tytułem pośrednictwa wynosi zaledwie 0,2%. Kwota prowizji jest naliczana od wartości przewalutowania i jest to maksymalna wartość, która w zależności od generowanego obrotu może być niższa. Przelewy w walucie PLN – zarówno wpłaty do XKantor.com jak i wypłaty są bezpłatne w obrębie wszystkich banków.

 

Liderwalut.pl

Liderwalut.pl to kantor internetowy będący nowoczesną platformą wymiany walut online dającą możliwość bezgotówkowej wymiany walut po bardzo atrakcyjnych kursach. Jej właścicielem i operatorem jest doświadczona firma Cashhome Sp. z o.o., która od ponad 25 lat z powodzeniem prowadzi kantory stacjonarne na pomorzu.

Liderwalut.pl działa na zasadzie modelu kantorowego, który pozwala na zawarcie transakcji wymiany walut, bez wcześniejszej konieczności wpłaty środków. W pierwszej kolejności określasz parametry wymiany waluty oraz akceptujesz kurs, a dopiero w kolejnym kroku przelewasz do niej środki.

Wszystkie transakcje zawierane w Liderwalut.pl są realizowane całkowicie bez opłat i prowizji, a jedyny możliwy koszt podczas wymiany może wynikać z opłat za przelew walutowy do banków, w których kantor nie posiada rachunków.

Trejdoo.com

Trejdoo.com to giełda walut, która umożliwia kupno i sprzedaż waluty szybko, wygodnie i bez pośredników. Właścicielem platformy jest Igoria Trade S.A, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect oraz jest nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Platforma Trejdoo ma w swojej ofercie nie tylko internetowy kantor ale, również karty walutowe, przelewy i transfery zagraniczne oraz inne rozwiązania rozliczeniowo-finansowe. Jako kantor online, dostarcza informacji o aktualnych kursach oraz gwarantuje najlepszy kurs walut online.

W Trejdoo.com jedyny koszt wymiany waluty to prowizja pobierana od zrealizowanego zlecenia wymiany i wynosi ona 0,2% wartości wymiany. Wszystkie wpłaty w Trejdoo.com są bezpłatne. Jedyne opłaty mogą wynikać z wypłat do banków w Polsce, w których platforma nie posiada konta, banków z grupy mBank oraz wypłat do banków zagranicznych. Istnieje również możliwość negocjowania i zarezerwowania kursu wymiany.