Walutomat

Walutomat jest jednym z największych internetowych kantorów wymiany walut w Polsce. Rok założenia to tutaj 2009 rok – przez tak długi czas na rynku firma uzyskała ogromne uznanie klientów oraz nagrody dla działalności związanych z finansami.

Najważniejsze informacje

Nazwa rejestrowa Currency One S.A.
NIP 7831684097
REGON 301920555
KRS 0000402723
Kapitał Zakładowy 3 450 000 zł
Adres ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań
Email kontakt@walutomat.pl
Strona internetowa walutomat.pl
Liczba walut 9
Data założenia 2009

Walutomat – jakie waluty można wymienić?

Kantor oferuje wiele możliwości wymiany walut. Można zamienić pieniądze bezpośrednio ze złotówek (PLN) lub euro, dolarów czy też funtów. Jakie opcje oferuje Walutomat w przypadku zamiany z PLN?

 • EUR/PLN
 • USD/PLN
 • CHF/PLN
 • GBP/PLN
 • CZK/PLN
 • DKK/PLN
 • NOK/PLN
 • SEK/PLN

W przypadku innych walut również jest wiele możliwości do dyspozycji:

 • EUR/USD
 • EUR/GBP
 • EUR/CHF
 • EUR/CZK
 • EUR/DKK
 • EUR/NOK
 • EUR/SEK
 • GBP/USD
 • USD/CHF
 • GBP/CHF

Oferta jest bardzo szeroka. Walutomat pozwoli zamienić pieniądze na niemal dowolną walutę. Nic dziwnego, że narzędzie to jest tak popularne – zarówno wśród osób, które wymiany walut dokonują regularnie, jak i tych, które robią to sporadycznie.

Jak wymienić waluty w Walutomacie?

Wymiana pieniędzy jest tutaj stosunkowo prosta. Pierwszym krokiem będzie założenie konta na stronie Walutomatu. To bardzo łatwy proces. Należy podać imię, nazwisko, adres e-mail oraz PESEL. Takie dane w zupełności wystarczą. Poza tym będzie konieczne wpisanie danych do odbioru gotówki – na przykład konta bankowego. Należy podkreślić, że wszystkie dane są całkowicie bezpieczne, dzięki zachowaniu najwyższych standardów przechowywania danych osobowych.

Aby wymienić walutę, należy przelać do Walutomatu konkretną sumę. Kantor obsługuje najpopularniejsze formy płatności internetowych, jak szybki przelew, wpłata kartą, Google Pay czy Blik. Następny krok to wybór waluty, na jaką środki mają zostać zamienione. Walutomat zaznacza, że maksymalna prowizja to zaledwie 0,2%. Po wymianie wystarczy wypłacić środki na konto bankowe czy też gotówką, ponieważ firma ma wiele punktów odbioru w całej Polsce.

Cały proces wymiany nie powinien zająć więcej niż 15 minut. Walutomat to znacznie wygodniejsza alternatywa dla standardowego kantoru. Warto zwrócić uwagę na to, że często w ten sposób także prowizja będzie niższa. Walutomat pobiera maksymalnie 0,2%, a kursy zależą od tysięcy innych użytkowników, a nie NBP.

Największe wady i zalety kantoru internetowego Walutomat

Największe zalety Walutomatu to zdecydowanie możliwość szybkiej wymiany, potwierdzone certyfikatami bezpieczeństwo oraz opcja korzystania z portfela walutowego. Ta ostatnia kwestia jest dość ważna. Walutomat umożliwia przechowywanie pieniędzy oraz możliwość bardzo szybkiej ich zamiany między walutami. Firma przewiduje także specjalne rabaty dla aktywnych oraz posiada wygodną aplikację mobilną.

Warto jednak znać także minusy Walutomatu. Firma pobiera małe prowizje od niektórych banków – informację o tym można znaleźć na stronie. Nie wynoszą one zwykle więcej, niż 0,25%. Są niewielkie, jednak mimo wszystko się pojawiają. Dodatkowo Walutomat pobiera prowizje od przelewów.

Nie jest to jednak niczym zaskakującym – w większości przypadków wymiana walut wiąże się z dodatkowymi kosztami. Korzystając z Walutomatu, można zaoszczędzić sporo czasu – nie trzeba bowiem odwiedzać kantoru stacjonarnego – dzięki czemu narzędzie to jest chętnie wybierane przez osoby, dokonujące wymiany walut.

Walutomat – szybka i bezpieczna wymiana gotówki

Ten kantor internetowy jest przede wszystkim bardzo popularny i bezpieczny, co potwierdza wielu użytkowników. Walutomat to świetny wybór. Prowizje nie są tak duże, można liczyć na pomoc konsultanta oraz rabaty dla stałych klientów. Dodatkowo wszystko da się obsługiwać z poziomu wbudowanego portfela oraz aplikacji mobilnej. Walutomat to jeden z najwygodniejszych kantorów internetowych – zdecydowanie warto z niego skorzystać.

Nasi dostawcy wymiany walut:

kantor walutomat to najpopularniejszy i największy serwis wymiany walut z kursami euro, kursem dolara, kursem franka, kursem funta i kursami innych walut
kantor amronet to bezpieczna platforma do wymiany walut dostepna na alertwalutowy.p
kantor internetowykantor to pierwszy w Polsce kantor umożliwiający bezpieczną, tanią i szybką wymianę EUR, CHF, GBP, USD przez internet
kantor lider-walut to serwis wymiany walut dla użytkowników indywidualnych, dostepny na alertwalutowy.pl
kantor trejdoo to nowoczesna platforma umożliwiająca wymianę walut online dostepna na alertwalutowy.pl
kantor xkantor to wygodna i szybka wymiana walut online przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu dostepna na alertwalutowy.pl
Firma kantor.pl to uniwersalne, bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o wymienianie walut. Warto tutaj zwrócić uwagę na szereg zalet.