Waluta Tajlandii – co warto o niej wiedzieć? Najważniejsze informacje

2 września, 2022

Tajlandia charakteryzuje się malowniczymi plażami, przepięknym morzem i nowoczesnymi rozwiązaniami. To bardzo popularne miejsce wybierane przez turystów, jako cel wakacyjnej podróży. Warto wiedzieć, jak odpowiednio przygotować się na wyjazd. Konieczne będzie spakowanie się, wykupienie transportu oraz hotelu. Warto także wcześniej sprawdzić największe atrakcje jakie czekają na nas w tym kraju. Konieczne będzie również wykupienie waluty, która obowiązuje w Tajlandii – zatem  co warto o niej wiedzieć?

Waluta Tajlandii – najważniejsze informacje o bahcie tajskim (THB)

Walutą Tajlandii są bahty tajskie z oznaczeniem THB. Obecnie 1 THB jest wart około 12 groszy. To naprawdę tania waluta – warto więc zabrać jej więcej w przypadku wyjazdu. 1 baht tajski równa się także 100 satangom. To bardzo podobna sytuacja, jak złotówki i grosze. Podział jest tu dokładnie taki sam.

Waluta Tajlandii, czyli bahty występują pod postacią banknotów oraz monet. Występuje na nich przede wszystkim podobizna nieżyjącego króla Rama IX. Banknoty są precyzyjnie wykonane i wyróżnia je oryginalna kolorystyka. Jakie nominały bahtów tajskich można spotkać?

  • Banknoty: 20, 50, 100, 500, 1000
  • Monety: 1, 2

Obecnie nie wykorzystuje się zbyt często mniejszych nominałów bahtów tajlandzkich. Kurs jest tutaj bardzo niski, więc ceny pozostają naprawdę wysokie. Bardzo małe części bahta – satangi, spotyka się naprawdę rzadko.

Jak korzystnie kupić bahty tajskie? Praktyczne porady, dzięki którym zawsze oszczędzisz na wymianie walutowej

Waluta Tajlandii, czyli bahty tajlandzkie nie są dostępne w dowolnym kantorze. Nie zawsze można na nie trafić. Mimo wszystko niektóre serwisy internetowe i stacjonarne placówki oferują taką walutę. Warto wiedzieć, jak dokonać wymiany na korzystnych warunkach, która pozwoli na dużą oszczędność. . Przy większych sumach może to być kwota  kilkaset lub kilka tysięcy złotych – dlatego warto przeprowadzać transakcje przy najlepszym kursie i niskich prowizjach. Jak to zrobić?

Bardzo popularnym wyborem, jeśli chodzi o zakup waluty Tajlandii, są stacjonarne kantory. Takie miejsca niestety nie są najlepszą opcją. Trzeba zwykle do nich dojechać, nie zawsze oferują konkretną walutę oraz kursy zwykle są mniej korzystne przy zakupie. Prowizje zależą bezpośrednio od placówki – często będą naprawdę wysokie, choć mogą być również dość  niskie. Warto również zauważyć, że nie ma tu zbyt wielu ciekawych, dodatkowych promocji.

O wiele lepszym wyborem, by korzystnie kupić walutę Tajlandii, czyli bahty jest kantor internetowy. Można znaleźć ich naprawdę dużo i oferują one bardzo opłacalne warunki, dzięki czemu klient najczęściej sporo oszczędza. Ogromnym plusem kantoru internetowego jest również opcja handlowania walutami z poziomu dowolnego urządzenia – na przykład smartfona, tabletu, komputera czy też laptopa. Użytkownik ma dostęp do transakcji z dowolnego miejsca, gdzie tylko jest internet. Kantory internetowe organizują często również różnego rodzaju promocje, co pozwala jeszcze więcej zaoszczędzić, kupując na przykład walutę Tajlandii.

Ceny podstawowych produktów spożywczych w Tajlandii – ile bahtów tajskich zabrać na wyjazd?

Ceny produktów w Tajlandii nie są zbyt wysokie. Warto zabrać ilość gotówki zależną od dni, które spędzimy za granicą. Same codzienne wydatki nie są zbyt duże w Tajlandii. Na przykład cena chleba to około 20 THB. 1 kg ziemniaków kosztuje dokładnie tyle samo, a mięsa drobiowego już 100 THB. 10 jajek to koszt około 40 THB. Warto tutaj wiedzieć, że 1 THB ma wartość około 12 do 13 groszy.

Na wyjeździe ważne będą także różne atrakcje i transport. które warto doliczyć, przynajmniej orientacyjnie, by zabrać odpowiednią ilość gotówki. Bahty tajskie można kupić także za granicą, lecz wówczas kurs będzie zapewne dużo mniej korzystny. Dlatego dużo korzystniejszą opcją będzie zakup waluty  przed wyjazdem za pośrednictwem kantoru internetowego.

Waluta Tajlandii – podsumowanie

W Tajlandii obowiązują bahty tajlandzkie z oznaczeniem THB. Wiesz już, jak dużo pieniędzy trzeba zabrać na wyjazd czy też gdzie korzystnie kupić walutę. Jeżeli chcesz więcej zaoszczędzić – użyj Alertu Walutowego. To niezwykle wygodne, uniwersalne narzędzie – porównywarka kantorów internetowych, dzięki któremu kupisz walutę Tajlandii na korzystnych warunkach bez wychodzenia z domu.

Nasi dostawcy wymiany walut:

kantor walutomat to najpopularniejszy i największy serwis wymiany walut  z kursami euro, kursem dolara, kursem franka, kursem funta i kursami innych walut
kantor amronet to bezpieczna platforma do wymiany walut  dostepna na alertwalutowy.p
kantor internetowykantor to pierwszy w Polsce kantor umożliwiający bezpieczną, tanią i szybką wymianę EUR, CHF, GBP, USD przez internet
kantor lider-walut to serwis wymiany walut dla użytkowników indywidualnych, dostepny na alertwalutowy.pl
kantor trejdoo to nowoczesna platforma umożliwiająca wymianę walut online dostepna na alertwalutowy.pl
kantor xkantor to  wygodna i szybka wymiana walut online przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu dostepna na alertwalutowy.pl
Firma kantor.pl to uniwersalne, bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o wymienianie walut. Warto tutaj zwrócić uwagę na szereg zalet.