Numer SWIFT PKO BP – jak sprawdzić?

27 maja, 2022

Planujesz wykonanie przelewu zagranicznego do odbiorcy, który ma konto w PKO BP i zależy Ci na pełnym bezpieczeństwa transakcji? Dzięki systemowi SWIFT przelewy zagraniczne wykonywane są bardzo sprawnie, jednak do ich wykonania niezbędny jest prawidłowy numer SWIFT. Dowiedz się, jak sprawdzić numer SWIFT PKO BP!

Czym jest system SWIFT?

Zastanawiasz się, czym dokładnie jest numer SWIFT i dlaczego potrzebujesz go do wykonania przelewu zagranicznego? Otóż system SWIFT umożliwia sprawne wykonywanie przelewów zagranicznych. Jego największe zalety to pełne bezpieczeństwo transakcji, bardzo duży wybór walut, możliwość wykonania przelewu niemal do dowolnego miejsca na świecie, a także brak limitów, jeśli chodzi o kwotę przelewu. Nic dziwnego, że każdego dnia przy użyciu systemu SWIFT dokonuje się nawet 37 milionów transakcji!

W jakich sytuacjach numer SWIFT może okazać się przydatny?

Numer SWIFT jest niezbędny do tego, aby wykonać przelew zagraniczny przy użyciu systemu SWIFT. Pozwala on na identyfikację banku odbiorcy, co w jeszcze większym stopniu zwiększa bezpieczeństwo transakcji. Jeśli planujesz wykonanie przelewu zagranicznego na sporą kwotę, koniecznie sprawdź numer SWIFT PKO BP lub innego banku, w którym ma konto odbiorca przelewu.

Numer SWIFT PKO BP – jak sprawdzić?

Aby sprawdzić numer SWIFT PKO BP, możesz na przykład zalogować się do bankowości elektronicznej lub wejść na stronę internetową tego banku, aby uzyskać tam niezbędne informacje.

Poniżej znajdziesz numer SWIFT PKO BP, a także BIC oraz IBAN – te numery również mogą się przydać!

Kod SWIFT PKO BP: BPKOPLPW

Kod BIC PKO BP: BPKOPLPW

IBAN PKO BP: PL + pełny numer rachunku

W przypadku wielu przelewów należy także podać adres banku:

PKO Bank Polski S.A.

Puławska 15

02-515 Warszawa

Numer SWIFT PKO BP – oddziały zagraniczne

Istnieje także możliwość wykonania przelewu na rachunki zagraniczne, prowadzone przez PKO BP. Poniżej znajdziesz numery SWIFT PKO BP dla oddziałów zagranicznych wraz z adresami.

Numer SWIFT PKO BP  – oddział w Czechach

SWIFT: BPKODEFF

PKO Bank Polski, Niederlassung Deutschland

Neue Mainzer Strasse 52-58

60311 Frankfurt am Main

Deutschland

Numer SWIFT PKO BP – oddział w Niemczech

SWIFT: BPKOCZPP

PKO BP S.A., Czech Branch

Klimentská 1216/4, Nové Město

110 00 Praha 1

Česká Republika

Numer SWIFT PKO BP  – oddział w Słowacji

SWIFT: BPKOSKBB

PKO BP S.A., pobočka zahraničnej banky

Pribinova 10

811 09 Bratislava

Slovak Republic

Co bardzo ważne, bank zleceniodawcy musi wskazać PKO BP jako bank pośredniczący. W przeciwnym razie transakcja może zostać odrzucona przez oddział zagraniczny Banku PKO BP.

Pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu numer SWIFT PKO BP!

Uwaga – w każdym przypadku należy dokładnie sprawdzić numer SWIFT PKO BP, aby mieć pewność, że podczas jego wprowadzania nie doszło do żadnych pomyłek. Niestety, popełnienie błędu w numerze SWIFT PKO BP może doprowadzić do tego, że przelew nie dotrze do odbiorcy – a wina będzie leżała po stronie osoby, która takiego przelewu dokonała. Warto więc sprawdzić numer SWIFT PKO BP dwa lub trzy razy, aby mieć pewność, że wszystkie cyfry i litery zostały przepisane prawidłowo.

Alert Walutowy – sprawdź Numer SWIFT PKO BP

Wiesz już, jak sprawdzić numer SWIFT PKO BP. Informację na temat numeru SWIFT PKO BP możesz również znaleźć w Alercie Walutowym – bezpiecznym narzędziu dla osób, które planują wymianę walut. Być może przy okazji wykonywania przelewu zagranicznego okaże się, że któraś z funkcjonalności Alertu Walutowego okaże się dla Ciebie przydatna – nie tylko po to, aby sprawdzić numer SWIFT PKO BP.

Nasi dostawcy wymiany walut:

kantor walutomat to najpopularniejszy i największy serwis wymiany walut  z kursami euro, kursem dolara, kursem franka, kursem funta i kursami innych walut
kantor amronet to bezpieczna platforma do wymiany walut  dostepna na alertwalutowy.p
kantor internetowykantor to pierwszy w Polsce kantor umożliwiający bezpieczną, tanią i szybką wymianę EUR, CHF, GBP, USD przez internet
kantor lider-walut to serwis wymiany walut dla użytkowników indywidualnych, dostepny na alertwalutowy.pl
kantor trejdoo to nowoczesna platforma umożliwiająca wymianę walut online dostepna na alertwalutowy.pl
kantor xkantor to  wygodna i szybka wymiana walut online przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu dostepna na alertwalutowy.pl
Firma kantor.pl to uniwersalne, bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o wymienianie walut. Warto tutaj zwrócić uwagę na szereg zalet.