Jaka waluta jest w Norwegii? Praktyczne informacje o koronach norweskich

20 sierpnia, 2022

Zastanawiasz się, jaka waluta jest w Norwegii? To przydatna informacja na przykład, gdy planujesz wakacje czy też pracę za granicą. Obowiązuje tam korona norweska ze skrótem NOK. Mimo wszystko w niektórych miejscach można także zapłacić innymi walutami, jak dolary amerykańskie czy euro. Sprawdź, ile koron norweskich warto zabrać na wyjazd oraz jak uzyskać najlepsze kursy wymiany z Alertem Walutowym!

Waluta Norwegii – korony norweskie (NOK)

Walutą w Norwegii są korony norweskie, czyli NOK. To właśnie takie pieniądze będą wykorzystywane tam najczęściej i je trzeba zakupić przed wyjazdem. Waluta została wprowadzona już w 1875 roku. Warto znać szacunkowy przelicznik koron norweskich na polskie złotówki. Należy pamiętać, że 2 NOK to około 1 PLN. Oczywiście kursy się ciągle wahają i zmieniają, jednak taki przelicznik obrazuje przynajmniej ceny w Norwegii.

Warto również znać nominały banknotów oraz monet, jeśli chodzi o korony. Są one bardzo podobne do Polski. W Norwegii można spotkać banknoty o nominałach 50, 100, 200, 500 i 1000 koron oraz monety 1, 5, 10 oraz 20. Dość charakterystyczny jest tu motyw morza. Przewija się on na banknotach i monetach.

Ile gotówki warto zabrać na wyjazd do Norwegii?

Oczywiście bardzo dużo zależy od planowanego czasu pobytu. Mimo wszystko należy pamiętać, że ceny w Norwegii będą zwykle większe, niż te znane z polskich sklepów. Niemal wszystkie artykuły spożywcze czy atrakcje kosztują więcej. Na przykład chleb krojony to wydatek rzędu 30 koron norweskich – około 15 złotych. Kilogram ziemniaków kosztuje mniej więcej 20 NOK, a tyle samo mięsa drobiowego oznacza cenę nawet 130 NOK. Jedzenie jest stosunkowo drogie i należy o tym pamiętać, gdy wybierasz się na wycieczkę do Norwegii.

Warto zabrać gotówkę zależnie od tego, ile czasu spędzisz za granicą. Najmniej powinno być to około 2500 NOK. Taki budżet powinien wystarczyć bez problemu na kilka dni jedzenia oraz dodatkowych wydatków. Można korzystać z konta bankowego lub gotówki – w Norwegii nie ma większych problemów przy obsłudze kart płatniczych.

Jak korzystnie wymienić dowolną walutę na korony norweskie?

Przede wszystkim należy stale monitorować kurs korony norweskiej. Warto również wiedzieć, że kantory mogą mieć różne oferty – cena NOK może być inna zależnie od placówki czy serwisu internetowego. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze dodatkowe prowizje. Powinny być one możliwie najniższe. Najlepiej sprawdzać kursy co jakiś czas, dzięki czemu wiele da się oszczędzić.

Korona norweska jest bardzo silną walutą na świecie. Zależy od niej wiele dziedzin biznesu i codziennie miliony ludzi monitoruje jej kurs. Warto wiedzieć, że nawet inne waluty są zależne od korony norweskiej. Większe skoki tej waluty oznaczają spore zmiany na całym rynku – to dość skomplikowana kwestia.

Kup korony norweskie przy najkorzystniejszych warunkach – skorzystaj z usług Alertu Walutowego!

Obecnie kantory internetowe stały się znacznie popularniejsze od stacjonarnych placówek. Najczęściej oferują one lepsze kursy i niższe prowizje. Dodatkowo można korzystać z takiego kantoru zawsze, z dowolnego urządzenia mobilnego lub komputera. Warto wiedzieć, że istnieją także specjalne serwisy, które służą oszczędzaniu przy wymianie walutowej.

Najkorzystniejszego zakupu NOK można dokonać między innymi dzięki Alertowi Walutowemu. Ten serwis oferuje możliwość ustawiania powiadomień, kiedy cena danej waluty osiągnie określoną wartość. Dodatkowo można korzystać z wygodnej i prostej porównywarki kantorów internetowych – strona automatycznie znajduje najkorzystniejszą ofertę. Alert Walutowy posiada także porównywarkę najpopularniejszych giełd kryptowalutowych.

Alert Walutowy to uniwersalny oraz zupełnie darmowy serwis dostępny dla każdego. Warto zwrócić uwagę na prostą obsługę, przydatną funkcjonalność oraz możliwość sporych oszczędności przy wymianie walut. Jeżeli zamierzasz kupić lub sprzedać korony norweskie – to niewątpliwie warto skorzystać z  narzędzi jakie oferuje  Alert Walutowy.pl

Nasi dostawcy wymiany walut:

kantor walutomat to najpopularniejszy i największy serwis wymiany walut  z kursami euro, kursem dolara, kursem franka, kursem funta i kursami innych walut
kantor amronet to bezpieczna platforma do wymiany walut  dostepna na alertwalutowy.p
kantor internetowykantor to pierwszy w Polsce kantor umożliwiający bezpieczną, tanią i szybką wymianę EUR, CHF, GBP, USD przez internet
kantor lider-walut to serwis wymiany walut dla użytkowników indywidualnych, dostepny na alertwalutowy.pl
kantor trejdoo to nowoczesna platforma umożliwiająca wymianę walut online dostepna na alertwalutowy.pl
kantor xkantor to  wygodna i szybka wymiana walut online przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu dostepna na alertwalutowy.pl
Firma kantor.pl to uniwersalne, bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o wymienianie walut. Warto tutaj zwrócić uwagę na szereg zalet.