Jaka waluta jest w Hondurasie? Co warto o niej wiedzieć? Praktyczne informacje

26 sierpnia, 2022

Replika Hondurasu jest państwem w Ameryce Środkowej. Charakteryzuje się ono przede wszystkim przepięknymi krajobrazami wyżynno-górzystymi. To miejsce bardzo często jest celem podróży turystycznych. Wyjeżdżając, warto wiedzieć, jaka waluta obowiązuje w Hondurasie. Sprawdź najważniejsze informacje o lempirach honduraskich (HNL)!

Waluta Hondurasu – najważniejsze informacje o lempirach honduraskich (HNL)

Stale obowiązującą walutą Hondurasu jest lempira honduraska z oznaczeniem HNL. Została ona wprowadzona w 1931 roku. Warto zauważyć, że lempiry dzielą się na mniejsze części – tak jak złotówki i grosze. W Hondurasie są to jednak centavos. 1 HNL równa się 100 centavos. Przelicznik jest taki sam, jak w Polsce. Warto również wiedzieć, ile kosztuje lempira honduraska. Obecnie wartość waluty Hondurasu wygląda następująco: 1 HNL to około 0,19 PLN.

Warto wiedzieć, że w obiegu znajdują się zarówno banknoty, jak i monety o różnych nominałach. W Hondurasie wciąż wykorzystuje się lempiry oraz centavos. Jakie nominały HNL są dostępne?

  • Banknoty: 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 i 500 lempir
  • Monety: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 centavos

Waluta Hondurasu zawdzięcza swoją nazwę bohaterowi narodowemu – Lempirze, indiańskiemu kacykowi, który walczył z hiszpańskimi konkwistadorami. Warto zauważyć, że HNL to dość mało warta waluta. Będzie więc potrzebne jej dość sporo na wyjazd do Hondurasu. Trzeba zauważyć, że wartość lempiry waha się od 16 do 19 groszy za 1 HNL.

Jak korzystnie kupić lempiry honduraskie? Skorzystaj z usług kantoru internetowego!

Transakcje walutowe można przeprowadzać w serwisach internetowych oraz stacjonarnych placówkach. Ta druga opcja staje się coraz mniej popularna. Korzystanie ze stacjonarnego kantoru oznacza konieczność dojazdu, zdanie się na obowiązujący kurs oraz dodatkowe prowizje. Często takie placówki mają także stosunkowo wysokie opłaty. Istnieją znacznie bardziej opłacalne opcje, gdzie można naprawdę dużo zaoszczędzić.

Lempiry honduraskie warto kupić w kantorze internetowym. Takich serwisów można znaleźć naprawdę dużo. Porównując je – uzyskasz zawsze najkorzystniejszą ofertę przy wymianie walutowej. Warto wiedzieć, że kantor internetowy jest także zawsze dostępny. Wystarczy mieć dowolne urządzenie z dostępem do internetu, by z niego skorzystać. Waluta Hondurasu może zostać kupiona przy najkorzystniejszych warunkach – trzeba zwracać uwagę na aktualny kurs i dodatkowe prowizje, które pobiera strona internetowa.

Ceny w Hondurasie – ile lempirów należy wziąć na wyjazd? Praktyczne porady

Wyjeżdżając do Hondurasu, należy brać pod uwagę obowiązujące tam ceny różnych produktów, usług i atrakcji. To ile gotówki trzeba zabrać, zależy również od przewidywanego czasu pobytu za granicą. Warto wiedzieć, że Honduras nie jest bardzo drogim państwem. Ceny większości produktów można porównać do polskich odpowiedników.

Na przykład standardowy hostel dla 2 osób wiąże się z wydatkiem od 200 do 400 HNL. Średniej jakości posiłek to bardzo podobny koszt. Warto zauważyć, że za autobus będzie trzeba zapłacić około 20 do 40 lempirów honduraskich. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze wydatki na wstęp do różnych miejsc. Podczas wycieczki będzie to spora część całkowitych kosztów.

Większość produktów ma podobną cenę do Polski. Mimo wszystko na przykład standardowy Hotel zamiast Hostelu będzie sporo droższy. Cena w przeliczeniu sięga nawet ponad 1000 zł. Warto również zauważyć, że nie trzeba samodzielnie przygotowywać jedzenia. W Hondurasie posiłki są stosunkowo tanie.

Waluta Hondurasu – podsumowanie

Kiedy już wiesz, jaka waluta obowiązuje w Hondurasie, ile jej zabrać oraz jak korzystnie ją kupić – warto poznać Alert Walutowy. To nowoczesny serwis, który łączy w sobie narzędzia mające zapewnić najbardziej opłacalne wymiany walutowe. Warto rozważyć korzystanie z niego, by szybko i korzystnie wymienić dowolną walutę na lempiry honduraskie.

Nasi dostawcy wymiany walut:

kantor walutomat to najpopularniejszy i największy serwis wymiany walut  z kursami euro, kursem dolara, kursem franka, kursem funta i kursami innych walut
kantor amronet to bezpieczna platforma do wymiany walut  dostepna na alertwalutowy.p
kantor internetowykantor to pierwszy w Polsce kantor umożliwiający bezpieczną, tanią i szybką wymianę EUR, CHF, GBP, USD przez internet
kantor lider-walut to serwis wymiany walut dla użytkowników indywidualnych, dostepny na alertwalutowy.pl
kantor trejdoo to nowoczesna platforma umożliwiająca wymianę walut online dostepna na alertwalutowy.pl
kantor xkantor to  wygodna i szybka wymiana walut online przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu dostepna na alertwalutowy.pl
Firma kantor.pl to uniwersalne, bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o wymienianie walut. Warto tutaj zwrócić uwagę na szereg zalet.