W alertwalutowy.pl znajdziesz tylko sprawdzonych dostawców usług wymiany walut

Niezależnie od tego, z jakiego powodu wymienia się walutę, warto to zrobić po najkorzystniejszym kursie.
W e-kantorach możemy wymieniać pieniądze bardziej opłacalnie w stosunku do banków i kantorów stacjonarnych ze względu na stosowanie niższych marży, a sam proces wymiany jest szybki, wygodny i przede wszystkim bezpieczny.

Walutomat.pl

Walutomat jest to polski społecznościowy systemem wymiany walut pomiędzy użytkownikami, któremu zaufało już ponad 300 tys. użytkowników. Jego operatorem jest firma Currency One. Serwis powstał w listopadzie 2009 roku, a jednym z głównych założeń portalu była oszczędność dla użytkownika poprzez ominięcie pośrednictwa banków oraz kantorów w celu uniknięcia tzw. spreadu.

Jedyny koszt wymiany waluty w Walutomacie to prowizja od zrealizowanego zlecenia wymiany, która wynosi od 0,06% do 0,2% wartości wymiany. Jest ona automatycznie odejmowana od kwoty uzyskanej po wymianie i zaokrąglana w górę do najbliższej 0,01 jednostki waluty. Ponadto przelewy w największych bankach w Polsce zarówno z jak i do Walutomatu są całkowicie darmowe, podobnie jak wszystkie wypłaty w złotówkach bez względu na bank.

Amronet.pl

Amronet.pl to platforma wymiany walut online istniejąca od 2012 roku. Właścicielem serwisu jest spółka Payholding Sp. z o.o., która jest największą grupą serwisów internetowych do wymiany walut online w Polsce.

Amronet.pl umożliwia dokonywanie wymiany walut bez ponoszenia kosztów spreadów oraz łączy w sobie kantor internetowy i serwis społecznościowy wymiany walut w jednym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu jej klienci mogą zdecydować się zarówno na wymianę po kursie ustalanym przez portal jak i na transakcje między użytkownikami.

Jest to propozycja skierowana między innymi do przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na międzynarodowych rynkach, doosób posiadających kredyty hipoteczne w obcej walucie oraz podróżujących i pracujących za granicą, którzy posiadają konto walutowe w Polsce.

Amronet pobiera 0,25% prowizji tytułem pośrednictwa, a kwota ta jest naliczana od wartości kwoty, którą użytkownik przewalutował. W zależności od generowanego obrotu w ciągu miesiąca prowizja może być jednak niższa niż 0,25%. W amronet.pl przelewy do banków zintegrowanych z platformą są całkowicie bezpłatne podobnie jak wpłaty i wypłaty w PLN.

Internetowykantor.pl

Internetowykantor.pl to pierwszy w Polsce kantor umożliwiający bezpieczną, tanią i szybką wymianę walut przez Internet, któremu od 2010 roku zaufało ponad 297 tys. klientów. Podobnie jak w przypadku walutomatu jego operatorem jest grupa Currency One.

Internetowykantor pozwala na wymianę walut po bardzo korzystnych kursach, gwarantuje szybką i bezpieczną transakcję oraz bardzo sprawną obsługę klienta, dzięki wsparciu Biura Obsługi Klienta. 90% transakcji jest realizowanych w 15 minut, a w przypadku regularnych lub dużych wymian można negocjować ceny kursów.

W 9 na 10 klientów w internetowykantor.pl podczas wymiany nie ponosi żadnych dodatkowych opłat, wszystko zależy od waluty wymiany, kierunku jej wysyłania oraz operatora bankowego.

Giełdawalut.com

Gieldawalut.com to elastyczna platforma społecznościowej wymiany walut, której właścicielem jest Payholding Sp. z o.o., która jest największą grupą serwisów internetowych do wymiany walut online w Polsce oraz innowatorem technologii systemów giełdowych służących do obsługi wszelkiego rodzaju transakcji.

Gieldawalut.com dedykowana jest dla osób posiadających kredyty hipoteczne -proponuje najlepsze kursy CHF i EUR. Pobiera prowizję tytułem pośrednictwa, która wynosi tylko 0,23 %. Jest to opłata maksymalna, a w zależności od generowanego obrotu w ciągu miesiąca może być niższa.

Wpłaty oraz wypłaty w PLN są bezpłatne w obrębie wszystkich banków. Bezpłatne są również przelewy walutowe w ramach banków zintegrowanych z platformą. Ponadto Giełdawalut.com realizuje przelewy ekspresowe na cały świat.

Liderwalut.pl

Liderwalut.pl to kantor internetowy będący nowoczesną platformą wymiany walut online dającą możliwość bezgotówkowej wymiany walut po bardzo atrakcyjnych kursach. Jej właścicielem i operatorem jest doświadczona firma Cashhome Sp. z o.o., która od ponad 25 lat z powodzeniem prowadzi kantory stacjonarne na pomorzu.

Liderwalut.pl działa na zasadzie modelu kantorowego, który pozwala na zawarcie transakcji wymiany walut, bez wcześniejszej konieczności wpłaty środków. W pierwszej kolejności określasz parametry wymiany waluty oraz akceptujesz kurs, a dopiero w kolejnym kroku przelewasz do niej środki.

Wszystkie transakcje zawierane w Liderwalut.pl są realizowane całkowicie bez opłat i prowizji, a jedyny możliwy koszt podczas wymiany może wynikać z opłat za przelew walutowy do banków, w których kantor nie posiada rachunków.

Trejdoo.com

Trejdoo.com to giełda walut, która umożliwia kupno i sprzedaż waluty szybko, wygodnie i bez pośredników. Właścicielem platformy jest Igoria Trade S.A, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect oraz jest nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Platforma Trejdoo ma w swojej ofercie nie tylko internetowy kantor ale, również karty walutowe, przelewy i transfery zagraniczne oraz inne rozwiązania rozliczeniowo-finansowe. Jako kantor online, dostarcza informacji o aktualnych kursach oraz gwarantuje najlepszy kurs walut online.

W Trejdoo.com jedyny koszt wymiany waluty to prowizja pobierana od zrealizowanego zlecenia wymiany i wynosi ona 0,2% wartości wymiany. Wszystkie wpłaty w Trejdoo.com są bezpłatne. Jedyne opłaty mogą wynikać z wypłat do banków w Polsce, w których platforma nie posiada konta, banków z grupy mBank oraz wypłat do banków zagranicznych. Istnieje również możliwość negocjowania i zarezerwowania kursu wymiany.

Xkantor.com

Xkantor.com to FinTech umożliwiający swoim użytkownikom komfortową i bezpieczną wymianę walut, który ściśle współpracuje z grupą Payholding Sp. z o.o. będącą innowatorem technologii systemów giełdowych służących do obsługi wszelkiego rodzaju transakcji.

Xkantor.com korzysta z pełni zautomatyzowanego systemu informatycznego, który w czasie rzeczywistym paruje przeciwstawne strony transakcji oraz wspomaga proces obsługi klienta i jego transakcji, dając pewność poprawności działania systemu.

Wszystkie transakcje zawierane przez Xkantor.com są całkowicie transparentne, a pobierana prowizja tytułem pośrednictwa wynosi zaledwie 0,2%. Kwota prowizji jest naliczana od wartości przewalutowania i jest to maksymalna wartość, która w zależności od generowanego obrotu może być niższa. Przelewy w walucie PLN - zarówno wpłaty do XKantor.com jak i wypłaty są bezpłatne w obrębie wszystkich banków.